EDYCJA 2013 ARCHWIUM BIURO FESTIWALU
2013
 
wybierz edycję festiwalu:
 
 
 

 

BANG ON! BLUES
Bang On! Blues (PL) – to nowy akustyczny projekt z pn.-wsch. Polski. Składa się z dwóch bardzo doświadczonych muzyków.
Piotr Karpienia – finalista irlandzkiego Idola, zdobywca II miejsca IV edycji programu „Mam Talent”, obecnie w przygotowaniu jego druga solowa płyta w stylistyce pop-rockowej.
Bogdan Topolski – udziela się w wielu różnych formacjach, wydał kilka płyt, współpracuje z muzykami z USA, Litwy, Francji i Norwegii, obecnie dyrektor artystyczny Suwałki Blues Festival. W ramach różnych projektów grali i grają nie tylko na polskich scenach, występowali również w Irlandii, Francji, Niemczech, Czechach, Rosji, na Litwie, Łotwie i w Norwegii.
W tym roku zagrali koncerty klubowe w Szwecji i wystąpili w Norwegii w ramach Notodden Blues Festival 2013. Na początku listopad ponownie wyjeżdżają na koncerty do Sztokholmu, w składzie rozszerzonym o sekcje rytmiczną.

Skład zespołu:
Peter Karpienia – śpiew, gitara, loopy
Bogdan Topolski – gitara
www.reverbnation.com/bangonblues

JO & LAZY FELLOW
Dawno, dawno temu na jednej z ulic Bredy w Holandii grała na gitarze i śpiewała rudowłosa dziewczyna. W tym samym czasie, kilka przecznic dalej, na chleb zarabiali trzej mężczyźni. Wszyscy byli z Polski. Któregoś dnia natknęli się na siebie i postanowili połączyć siły w muzyce, którą kochali najbardziej. Taka jest historia Jo & Lazy Fellow. A co przyniosła przyszłość? Na pewno mnóstwo nastrojowych dźwięków z pogranicza folku i bluesa, dużo pozytywnej energii i mocniespodzianek...
www.joandlazyfellow.com

MURPHY BLUES
Historia zespołu i jego muzyków sięga lat 70-tych, kiedy to związuje się zespół Linia 64,. Po wielu perturbacjach personalnych, na kanwie Lini 64 powstaje zimą 1988 formacja Murphy Blues Band, który z czasem zostaje przemianowany na Murphy Blues.
Liderem i założycielem obu tych formacji jest Ryszard Kadziak.
Murphy Blues występuje w kilku formacjach od trio do kwintetu. Grupa sporo koncertuje i właśnie to sprawia jej prawdziwą przyjemność. W repertuarze ma zarówno własne kompozycje, jak i nieśmiertelne bluesowe standardy.
Skład zespołu:
Rysiek Kadziak - gitara, śpiew
Rafał Skęda .- gitara basowa
Łukasz Jabłoński – perkusja
www.murphyblues.one.pl

OPEN BLUES
Toruński zespół Open Blues to grupa pięciu muzyków, którzy od lat profesjonalnie zajmują się tworzeniem muzyki. Zespół zadebiutował na polskiej scenie bluesowej w 2010 r. jednak historia zaczęła się długo, długo wcześniej.W skład Open Blues wchodzą muzycy związani z Nocną Zmianą Bluesa, Banaszak & the Best, Sławkiem Uniatowskim, Teatrem im. Wilama Horzycy w Toruniu, zespołem Strusie 4, Side Effect, BURN oraz grupą Tortilla.

Skład zespołu:
Wiesław Kryszewski - gitara
Przemek Łosoś - harminijka, śpiew
Igor Nowicki - insr. klawiszowe
Tomek Imienowski - bas
Grzegorz Minicz – perkusja
www.openblues.eu

RETRO BLUES
Za tą nazwą ukrywa się Petr "Dzetro" Ritzka - muzyk grający na gitarze akustycznej, gitarze rezofonicznej, śpiewak i kompozytor w jednej osobie. Petr"Dzetro" Ritzka urodził się w miejscowości Hlucin (małe miasto leżące na północy Moraw). Jako muzyk, miał kontakt z wieloma gatunkami muzycznymi. Grał w grupach rockowych, bluesowych i country, aż w końcu jesienią, 2005 roku założył bluesową „one man group”. Pisze muzykę do własnych tekstów. Niektóre z nich wykorzystuje do znanych i lubianych bluesowych standardów. Jego repertuar to utwory bluesowe, które wykonuje akustycznie. Petr chętnie współpracuje z innymi muzykami. Dlatego skład Retro Blues może się zmieniać i nieraz zaskakiwać nas swoim repertuarem, wzbogaconym o nowe instrumentarium. Daje temu przykład chociażby Lubos Khyr, który jest obecnie jednym z członków grupy.Jego gra na harmonijce ustnej, akustycznej, a także gitarze rezofonicznej, wniosła do utworów Retro Blues nutę folkową, która doskonale wkomponowała się w muzykę zespołu, której fundament stanowi blues.

www.retroblues.net